تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

رستوران گردان چیست؟ | Rotating restaurant

رستوران گردان سبز چکادبام

رستوران گردان چکاد بام، سازه ای است متحرک با صفحه گردان و با استراکچر فلزی که جهت افزایش زیبایی و جذابیت بیشتر با تایلهای چوبی روکش میشود به گونه ای که در محصول نهایی، سازه فلزی نمایان نیست. سازه اصلی به شکل دایرهای با قطر متغییر از 4 تا 12 متر، متناسب با نیاز کارفرما طراحی و ساخته میشود. ضرایب اطمینان در کلیه اجزای سازه ای، مکانیکی و برقی پنج برابر استاندارد در نظر گرفته شده است.رستوران گردان
نمای سه بعدی رستوران های گردان چکادبام

سرعت حرکت و چرخش رستوران

در ساخت این رستوران ها از قطعات مکانیکی و چرخهای ضد سایش ویژه ای استفاده شده است، به گونه ای که در هنگام چرخش کاملا بیصدا و روان حرکت میکنند. سرعت حرکت رستوران متناسب با قطر بیرونی سازه محاسبه و به موتورها اعمال میشود. میزان سرعت طوری در نظر گرفته میشود که کوچکترین اختلالی در رفت و آمد و سرو غذا ایجاد نمیکند. سرعت نهایی کف گردان، توسط کاربر قابل تنظیم و کنترل میباشد. صفحه گردان امکان گردش 360 درجه ای در مدت 15 دقیقه تا 24 ساعت را داراست.

سازه و وزن رستوران گردان

سازه رستوران گران بسیار سبک بوده و ویژگی منحصر به فرد این رستورانها، قابل اجرا بودن آن بر روی بام ساختمانهای قدیمی بدون نیاز به مقاوم سازی میباشد. این رستوران ها قابلیت اجرا در کلیه ی ساختمانهای جدید و قدیمی در کلیه ی اقلیمها و شرایط آب و هوایی را دارا میباشد. سازه اصلی کف گردان از 8 قطاع تشکیل شده که توسط پیچ و مهره، یکپارچه میگردند و امکان جابجایی و نصب و برپایی مجدد را برای مجموعه فراهم میکنند. به طور تقریبی وزن سازه 51 کیلوگرم بر مترمربع میباشد.


مقطع عرضی سازه رستوران گردان
مقطع عرضی سازه رستوران گردان

قسمت های ثابت و متحرک رستوران گردان

رستوران گردان سبز چکادبام به گونه ای طراحی شده که ورودی مجموعه، جداره بیرونی و سقف آن ثابت بوده و صفحه گردان، تنها عنصر متحرک مجموعه میباشد. استفاده از دید گسترده و بهره مندی از تمام ویوی مجموعه برای همه ی مشتریان، قابلیت ویژه ای است که صفحه گردان در اختیار کاربران قرار میدهد. چنان چه شرایط محیطی محل استقرار رستوران به گونه ای باشد که فقط در قسمتی از بام، منظر و دید مناسب وجود داشته باشد، میتوان به وسیله ی ایجاد دیوار سبز و فضاسازیهای جانبی، دید را پیرامون مجموعه اصلاح و بهینه کرد.

امکانات تیپهای مختلف رستوران گردان

این رستوران گردان در سه تیپ تابستانی، زمستانی و زمستانی لوکس، طراحی و ساخته میشود. در تیپ تابستانی جداره ی بیرونی باز، کف از جنس چوب پلاست ضد آب و بدون درب ورودی است. در تیپ زمستانی، جداره بیرونی شیشه ای و درب ورودی برای مجموعه تعبیه شده است. در تیپ زمستانی لوکس سقف به صورت سقف کاذب با اجرای عایق حرارتی و جداره ها به صورت شیشه ای دو جداره و درب ورودی به صورت اتوماتیک در نظر گرفته میشود.


رستوران گردان rotating revolving restaurant
رستوران گردان های با متراژ 12، 20 و 30 متر مربع فضای مفید گردان

مشارکت در سرمایه گذاری و راه اندازی رستوران های گردان چکادبام

،شرکت چکادبام در نظر دارد نسبت به سرمایه گذاری و راه اندازی مجموعه رستوران های گردان خود در سطح کشور در قالب مشارکت اقدام نماید . در این راستا توجیه این پروژه ها از نظر اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی در ادامه ذکر شده.

توجیه اقتصادی ساخت رستوران های گردان

با توجه به جاذبه ی خاص رستوران های گردان شامل استفاده از قابلیت دید360 درجه ، بهره مندی از منظره های دورتادور رستوران و حس خوب تفریح در حین سرو غذا و… و تمایل بیشتر افراد جهت سرو غذا در این محیط نسبت به رستوران های معمولی، طبیعتاً مشتری بیشتری را جذب خود خواهد نمود و علاوه بر فروش بیشتر، قیمتهای منوی رستوران های گردان به مراتب بالاتر و دارای مقدار سود مناسب تری بوده و اضافه سود قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

به عنوان مثال:اگر به طور متوسط یک پرس غذا در منوی یک رستوران معمولی 000/20 تومان بوده است در رستوران گردان به مبلغ حداقل 000/40 تومان فروخته میشود یعنی علاوه بر سود حالت عادی 000/20 تومان اضافه سود خالص به صورت ویژه قابل برداشت میباشد علاوه بر آن به علت خاص بودن اگر در حالت عادی یک رستوران به عنوان مثال روزانه 100 ناهار و 100 شام سرو میکند در حالت گردان 200 پرس شام و 200 پرس ناهار میفروشد بنابراین(400 پرس * 000/20 تومان) معادل 000/000/8 سود بیشتری در روز کسب میکند که این یعنی ماهانه 000/000/240 تومان سود بیشتر

مزایای بهره برداری رستوران گردان با مشارکت چکادبام

  • با توجه به اینکه این رستوران ها ممتاز بوده و به صورت منو باز می باشند قیمت ها تحت نظر اتحادیه ، تعزیرات و… نبوده مشمول محدودیت قیمت نمی باشد.
  • ساختمان توسط مهندسین مشاور چکادنواندیشان طرح به لحاظ استحکام و استانداردهای نظام مهندسی کنترل شده و در صورت تایید این شرکت پروژه قابل اجرا خواهد بود.(این شرکت در زمینه شهرسازی ، ساختمان های آموزشی ، ورزشی ، بهداشتی و درمانی ، ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و نظامی و ژئوتکنیک دارای مجوز می باشد.)
  • با توجه به اینکه بقیه بام به صورت روف گاردن با کاشت پوشش گیاهی خواهد بود شهرداری ها جهت ساخت آلاچیق گردان مجوز خاصی را مدنظر قرار نمی دهند و در شهرهای پیشرو همانند شیراز ، اصفهان، مشهد و تبریز و برخی مناطق تهران امتیازات تشویقی در نظر می گیرند.
  • در خصوص مزیت های اقتصادی علاوه بر پذیرایی در وعده های ناهار و شام می توان به قابلیت بهره برداری از رستوران های گردان جهت صرف صبحانه ، کافی شاپ در ساعات عصر و پایانی شب و همچنین به عنوان تالار عروسی ، تالار تولد، سالن همایش و کنفرانس و … اشاره نمود.


رستوران گردان rotating revolving restaurant
رستوران گردان های با متراژ 80، 95 و 113 متر مربع فضای مفید گردان

توجیه فرهنگی و اجتماعی بهره برداری از رستوران گردان :

دیدن منظر شهری برای همگان آرامش بخش بوده و از نظر اجتماعی باعث تقویت شدن روحیه ی مشارکت در زیباسازی شهر و بیشتر شدن حس تعلق شهروندان میگردد و نیز در توسعه صنعت گردشگری و افزایش توریست نقش به سزایی خواهد داشت و پتانسیل معرفی به عنوان یکی از جاذبه های خاص شهرستان را دارد و همچنین امکان پذیرایی از مراسمات و مناسبتهای خاص ، تشریفاتی و vip را خواهد داشت.

توجیه زیست محیطی ساخت رستوران گردان :

با توجه به فرصت ایجاد فضای سبز بر روی بامها در این رستوران گردان علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز و زیبا سازی شهر و کاهش هدررفت انرژی در طبقات پائین تر میتوانیم در کاهش آلودگی هوا نقش مهمی داشته باشیم.

در ادامه بخوانید  فلاور باکس طولی | گلدان های طولی
Call Now Button