تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

معماری داخلی سبز

طراحی داخلی سبز – دکوراسیون داخلی سبز

معماری داخلی هنرآفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن ، عملگرا و کارآمد نیز باشد. بنابراین با کمی تامل در این تعریف به این نتیجه می رسیم که در واقع فرد با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی ، فضایی را طراحی می کند که بیانگر هویت ، نیاز، درک و خواسته های مخاطبش است . دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است . این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند . هدف معماری داخلی، خلق فضایی است که هم از لحاظ عملکردی و هم از لحاظ فرمی نیازهای استفاده کنندگان را پاسخگو باشد.
به بیانی دیگر می توان گفت که معماری سبز زیر شاخه معماری پایدار است که ترکیب فضای داخلی با عناصر طبیعی و تلفیق فضای درون با بیرون محیط امروزه مورد توجه خاصی قرار گرفته، که بهره گیری از آن در فضاهای داخلی، علاوه بر داشتن نقش اقلیمی و تلطیف محیط، نقش به سزایی در افزایش میزان حس تعلق افراد به محیط دارد و لازم است در طراحی فضاهای داخلی مورد توجه معماران و طراحان داخلی قرار گیرد که این امر تا حد زیادی در ارتقاء کیفیت فضاهای داخلی نقش موثری را ایفا می کند.

معماری داخلی سبز فرودگاه امام خمینی فلاورباکس چوب پلاست تری باکس نیمکت ترموووددکور سبز چوب پلاست برنامه موج شب شبکه سه فلاورباکس چوب پلاست تری باکس نیمکت ترمووودمعماری داخلی سبز دفتر معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری فلاورباکس چوب پلاست تری باکس نیمکت ترمووود

طراحی داخلی سبز به سبک چکادبام

وجود گیاهان همانقدر که در به وجود آمدن سیمای بصری مطلوب برای شهر و تلطیف محیط تأثیرگذار و حیاتی است، نقطه عطف بسیار اساسی در دکوراسیون داخلی و چیدمان محیط های بسته محسوب می گردد. انتخاب گونه های گیاهی، هم تراز با انتخاب نوع و جنس فلاورباکس و یا تری-باکس، محل قرارگیری و … در افزایش و یا حتی کاهش کیفیت محیط تاثیرگذار است. بهره گیری از معماری سبز در محیط های زندگی منجر به ایجاد پیوند بین محیط های درون و بیرون و نهایتاً ارتقای کیفیت محیط خواهد شد. از جمله فضاهای داخلی مستعد جهت اجرای معماری داخلی سبز در هر ساختمان، فضاهای لابی می باشند که به عنوان ورودی هر ساختمان، نقطه عطفی در برداشت هر فرد در لحظه ورود محسوب می گردد. علاوه بر لابی، مسیرهای اصلی رفت و آمد مانند ورودی ها، راهروها، پله ها، مجاورت آسانسورها و … مکان های دارای پتانسیل جهت استفاده از پوشش گیاهی، آبنما، فلاورباکس و … می باشد. علاوه بر ساختمان های مسکونی، در فضاهای اداری، پاساژها، ساختمان پزشکان و یا بیمارستان ها، بانک ها، رستوران ها و … استفاده از فلاورباکس ها و اقلام چکادبام که تلفیقی از فلز، کامپوزیت و چوب پلاست و یا ترموود می باشند با نمای چوب بسیار مناسب می باشند، چرا که علاوه بر زیبایی مدرن و ظاهری زیبا، دارای مقاومت و استحکام کافی، مناسب برای رشد انواع گیاه می باشند.


سوالات متداول طراحی داخلی سبز

معماری داخلی چکادبام


معماری داخلی چکادبام

محصولات چکاد بام با برخورداری از سینی تعبیه شده در اقلام، امکان قرارگیری در محیط های داخلی و ایجاد معماری داخلی سبز را نیزخواهند داشت.در ادامه بخوانید  تراس سبز
Call Now Button