تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

سوالات متداول روف گاردن

روف گاردن مدولار، مدل های پیش ساخته ای است که بدون نیاز به زیرساخت، قابل پیاده شدن روی هر بام و بالکن و هر نوعی از روف گاردن ها هستند. این قطعات پیش ساخته با پوشش گیاهی متنوع و از پیش کاشته شده به صورت گیاهان مختلف تا درخت و درختچه عرضه می شود. در این سیستم گیاهان در جعبه های مخصوصی که تمام یا بیش تر روف گاردن را می پوشاند، کشت و نگهداری می شوند و می تواند از مشکلات و هزینه های کلان ایجاد بام های ضد آب بکاهد. همچنین مهمترین ویژگی این سیستم طراحی با اجزا و قطعاتی است که علاوه بر اینکه رشد پایدار گیاه را فراهم می کند، وزن کم و قابلیت جایجایی آنها به راحتی امکان ایجاد طرح ها و الگوهای مورد نظر را فراهم می کند. راه ایدآل و جایگزینی مناسب برای لذت بردن از باغبانی و پرورش گل و گیاه در فضای بیرون در تمام فصل های سال است. زمانی که هیچ فضایی در محیط های شهری وجود ندارد . برای بهرمندی از فضای سبز درمحیط جایگزینی مناسبی است.

روف گاردن به طور کلی به معنای پوششی از گیاهان بر روی پشت بام است که باعث بهبود مصرف انرژی در ساختمان می شود.

 

 

روف گاردن بام سبز roof garden green roof روش ساخت روف گاردن انواع بام سبز

 

 

ویژگی های روف گاردن:

 • ایمنی : اولین و مهمترین بخش روف گاردن ایمنی آن است . جلوگیری از سقوط افراد و اشیا به پایین از طریق نردهای محافظ مناسب اجرامی شود.
 • وزن :خاک روف گاردن طوری انتخاب می شود که با توجه به حجم رطوبت و برف محیط آسیبی به بام وارد نکند.
 • گیاهان:انتخاب گیاهان با توجه به محیط و دامنه تغییرات آب هوا است. همواره گیاهان طوری انتخاب و کاشت می شود که بشترین پایداری را در محیط داشته باشند.
 • آبیاری :در روزهای گرم سیر شما نیاز به آبیاری روزانه گیاهان دارید ، چکاد بام این مشکل را با استفاده از آبیپیاری اتوماتیک روف گاردن حل کرده است.

سوالات متداول روف گاردن (بام سبز)

چرا چکاد بام

هزینه و صرفه اقتصادی

بام سبز چکاد بام

مناطق مستعد بام سبز

بار تحمیلی به ساختمان

نوع پوشش گیاهی

شیوه آبیاری

 


 

چرا چکاد بام

 • تفاوت چکادبام با سایر شرکتها در چیست؟

 

بخشی از شرکت «مهندسین مشاور چکاد نواندیشان طرح » با عنوان شرکت «چکاد بام» این افتخار را دارد که با احراز گواهینامه های صلاحیت دولتی و به صورت کاملا عمرانی و تخصصی برای اولین بار در ایران نسبت به ابداع، طراحی و اجرای ایده چکاد بام : اجرای بام سبز، دیوار سبز ،تراس سبز و معماری داخلی سبز به روش مدولار و پرتابل اقدام نماید.

 

 • مزیتهای استفاده از محصولات چکاد بام چیست؟

 

1-امکان تغییر الگو حتی پس از اجرا و نصب( پرتابل)
2-مدولار (به صورت پیش ساخته)
3-امکان اجرا و نصب سریع
4-برمبنای استاندارد های ایالات متحده
5-ساخته شده از مصالح بومی
6-برخوردار از ضمانت نامه ی 10 ساله
7-قیمت پایین محصولات در ازای کیفیت بالای آنها
8-امکان اجرا برای تمام ساختمان های در حال بهره برداری
9-عدم نیاز به زیر سازی

هزینه و صرفه اقتصادی

 • در ازای هزینه ای که پرداخت میکنم چه چیزی دریافت میکنم؟

 

اجرای بام سبز چکاد بام، ارزش افزوده چشمگیری برای هر ملک ایجاد می نماید؛</br/>
– در صورتی که در مجتمع مسکونی زندگی میکنید و پشت بام شما جزو فضاهای مشاع ساختمان به حساب می آید، یک شانس بزرگ به دست آورده اید؛ چرا که با پرداخت مبلغی ناچیز از طرف کلیه مالکان ساختمان، آپشن فضای تفریحی ویژه ای به ملک شما اضافه خواهد شد که سایر ساختمانهای همجوار از آن بی بهره هستند . همچنین دیگر لازم نیست برای رفتن به پارک وقت صرف شود. تجمع و مهمانی های دورهمی فراموش نشود
– در صورتی که در ملک شخصیتان ساکن هستید، باید به شما تبریک بگوییم چرا که می توانید صاحب یک فضای تفریحی شخصی شوید که می توانید از آن در هر زمان دلخواه برای خودتان و یا پذیرایی از مهمانهایتان استفاده کنید. خبر خوب دیگر این است که هر نوع تفریحی که دوست دارید، می توانید در آن انجام دهید چرا که صاحب این فضای تفریحی، شما هستید.
– در صورتی که ساختمان ساز هستید و میخواهید ملک خاصی را به فروش بگذارید، به شما پیشنهاد میکنیم برای جذب مشتریان حرف تازه ای داشته باشید و تمایز در ملکتان را به معرض نمایش بگذارید. با چکاد بام میتوانید قول یک ساختمان سبز را به مشتریانتان بدهید چرا که مسلماً یک خانه با بام سبز و فضای تفریحی شخصی طرفداران بیشتری نسبت به یک بنای معمولی خواهد داشت. همچنین این فرصتی برای افزایش قیمت هر متر مربع از ساختمان شما محسوب می گردد.

بام سبز چکاد بام

 • بام سبز چکادبام در چند مرحله تولید می شود؟

 

1-مرحله تولید اقلام بام سبز در کارگاه چکاد بام
2-مرحله نصب و اجرای بام سبز توسط تیم اجرایی چکاد بام
3-مرحله کاشت گیاهان

 

 • آیا قبل از اجرای چکادبام، نیاز به زیرسازی و ایزوگام بام وجود دارد؟

 

خیر، نیاز به هیچگونه زیر سازی نمی باشد در صورتی که بام ایزوگام شده باشد تنها به منظور جلوگیری از آسیب به آن یک ملات لیسه ای سه سانتی متری روی ایزوگام کشیده می شود

 

 • چند تیپ چکاد بام قابل اجراست؟

 

انواع تیپ بندی های چکاد بام با توجه به درصد متریال استفاده در بام به چهار نوع تیپ تقسیم بندی می شود:

روف گاردن رویایی :

 

تجهیزات جانبی( درصد) 20
پوشش کف چوبی( درصد) 20
پوشش گیاهی کف( درصد) 50
پوشش کف با شن تزینی(درصد) 10
مدت زمان اجرا 25 روز

 

روف گاردن مینیاتوری :

تجهیزات جانبی( درصد) 15
پوشش کف چوبی( درصد) 15
پوشش گیاهی کف( درصد) 45
پوشش کف با شن تزینی(درصد) 15
مدت زمان اجرا 15 روز

 

روف گاردن ارگانیک و ساحلی :

تجهیزات جانبی( درصد) 10
پوشش کف چوبی( درصد) 10
پوشش گیاهی کف( درصد) 40
پوشش کف با شن تزینی(درصد) 40
مدت زمان اجرا 15 روز

 

 • تفاوت انواع تیپ بندی بام سبز چکادبام در چیست؟

 

تفاوت تیپ بندی چکاد بام در میزان استفاده از متریال های مختلف و اقلام و همچنین درصد استفاده از سه نوع کفسازی (دک چوبی، پوشش گیاهی و شن) می باشد.

 

 • از چه نوع اقلامی در بام سبز استفاده میشود؟

 

از تمامی محصولات چکادبام می توان در بام سبز استفاده نمود

 

مناطق مستعد بام سبز

 • آیا اجرای بام سبز در هر نقطه کشور امکانپذیر است؟

 

بله این امکان وجود دارد. با توجه به پرتابل بودن اقلام چکاد بام امکان نصب و اجرای بام سبز به روش چکاد بام در اقصی نقاط کشور امکان پذیر می باشد.

 

 • آیا در ساختمانهای ساخته شده نیز امکان اجرای بام سبز وجود دارد؟

 

این امکان وجود دارد. چراکه بام سبز به روش مدولار چکاد بام، احتیاج به هیچ زیر سازی خاصی نداشته و چون بار زنده محسوب می شوند، از لحاظ فنی باری را به ساختمان تحمیل نمی کند. لذا اگر شما ساکن چنین آپارتمانی هستید و تصمیم به اجرای بام سبز دارید، نه تنها آپشنی برای زیبایی آپارتمانتان را اجرا می کنید ، بلکه فضای تفریحی خصوصی هم در اختیار خواهید داشت.

 

بار تحمیلی به ساختمان

 • میزان باری که اقلام چکاد بام به سازه ساختمان وارد میکند چه مقدار است؟

 

بام سبز به روش چکاد بام بدلیل استفاده از سیستم مدولار و پرتابل ، بعنوان بار زنده بر روی بام محسوب شده و وزن سربار تنها بین 65-75 کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

 

نوع پوشش گیاهی

 • انتخاب و اجرای پوشش گیاهی چکادبام چگونه است؟

 

شرکت چکاد بام با داشتن تیمی متخصص در زمینه ی طراحی و اجرای فضای سبز، در حین اجرای پروژه، نسبت به طراحی، انتخاب و کاشت گونه های گیاهی خاص هر سایت با توجه به منطقه و اقلیم مورد نظر، مبادرت ورزیده و یک بام سبز زیبا و سبز شده به شما ارائه می دهد.

 

شیوه آبیاری

 • آیا امکان آبیاری اتوماتیک وجود دارد؟

 

بله، با توجه به کمبود آب کشور ایران و همچنین راحتی مشتریانی که زیاد سفر می کنند و یا در مجتمع های آپارتمانی زندگی می کنند، پیشنهاد می گردد آبیاری اتوماتیک نیز توسط شرکت چکادبام انجام گیرد.

 

 • آیا همراه با آب اضافی ، خاک نیز از دسترس گیاه خارج خواهد شد؟

 

خیر، با توجه به استفاده از لایه محافظ خاک در کلیه محصولات چکادبام، و همچنین نوع خاک فرآوری شده چکادبام، به هیچ وجه خاک همراه با آب شسته نمی شود.

 

 • آب از سینی های پوششی چگونه خارج میشود؟

 

با توجه به منافذ تعبیه شده در کف نهایی سینی های پوششی، آب مازاد سینی ها خارج شده، براساس شیب روی سطح بام حرکت کرده و به طرف آبرو هدایت می گردد.

 

 • آیا آب خروجی از سینی ها گندآب ندارد؟

 

خیر ، گندآب ندارد چراکه با وجود لایه های محافظ به ویژه لایه زهکش در داخل سینی ها امکان گندیدن آب وجود ندارد. لایه زهکش که تخم مرغ شکلی است، آب اضافی را از ریشه ها دریافت کرده و در خود نگه می دارد. این لایه به کاهش سرعت Run-off آب باران کمک می کند و از طرفی باعث گردش هوا و جلوگیری از گندیدگی محیط می شود.
در ادامه بخوانید  دیوار سبز
Call Now Button