تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

محوطه سازی حیاط | باغچه پرتابل | شهرک غرب

محوطه سازی حیاط مجتمع مسکونی روی سقف پارکینگ با باغچه های پرتابل

نام کارفرما:جناب آقای قنادی
محل پروژه: تهران – شهرک غرب
نوع پروژه: باغچه پرتابل در حیاط

چالش ایجاد باغچه و کاشت گیاهان در حیاط روی سقف پارکینگ

در طراحی فضاهایی همچون حیاط باید یک نکته اساسی مدنظر قرار داده شود. در صورتیکه حیاط، سقف فضایی مانند پارکینگ و یا انبار باشد، ضرورت دارد کلیه تمهیدات و ملاحضاتی که در طراحی روف گاردن مدنظر قرار داده میشود در این فضا نیز مورد توجه قرار گیرد. با توجه به این موضوع، ازآنجا که پارکینگ منزل مسکونی در این پروژه زیر حیاط قرار گرفته است، سیستم پیشنهادی به کارفرما جهت اجرای باغچه و فضای سبز استفاده از روش پرتابل و فلاورباکس می باشد. در این سیستم استفاده از انواع فلاورباکس و تری باکس با ابعاد متنوع امکان کاشت گیاهان با تنوع بالایی از درخت و درختچه تا انواع گل های فصلی و بوته ای فراهم کرده است.
بیشتر بخوانید: روش پرتابل مدولار چکادبام در اجرای فضای سبز

اجرای باغچه – ساخت فلاورباکس و گلدان ها در کارگاه و اجرا در محل

در این پروژه فلاورباکس و تری باکس ها در کارگاه چکاد بام ساخته شده و در محل پروژه با متریال چوب پلاست کاور شدند. چرا که جهت شبیه سازی فلاورباکس ها به فرمت باغچه ،ضرورت داشت نمای آنها به صورت یکپارچه انجام شود. استفاده از ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای استاتیک در ساختار فلاورباکس ها به عنوان لایه ضد ریشه، از نفوذ هر گونه ریشه به سطح حیاط و دیواره ها جلوگیری میکند. بنابر این مناسبترین سیستم جهت اجرای باغچه در چنین فضایی سیستم پرتابل (قابل جابجایی) می باشد.
بیشتر بخوانید: قیمت، مزایا و تنوع فلاورباکس های چکادبام
بیشتر بخوانیدسایت مرجع چوب پلاستیک

سرعت و دقت اجرای باغچه به سبک پرتابل

تهیه ونصب و اجرای کل پروژه در 4 روز کاری،نشان دهنده سرعت،دقت و خلاقیت تیم چکاد بام بوده که بعنوان یکی از ویژگی های مهم این روش محسوب میشود.

در ادامه بخوانید  فلاورباکس فضای باز|گلدان خیابانی|همدان
Call Now Button