تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

فلاور باکس چوبی

فلاور باکس چیست؟

فلاور باکس یا همان گلدان-گلجای، امروزه با توجه به جنس و متریال دارای کاربردهای متعددی در فضاهای مختلف از جمله منازل مسکونی، فضاهای اداری، مجتمع های تجاری، کافی شاپ ها و رستوران ها، فرودگاه ها و … و حتی محوطه می باشند. در گذشته عمدتاً از فلاورباکس پلاستیکی و یا بتنی و سنگی استفاده می شد اما امروزه کاربرد فلاور باکس چوبی، فلاور باکس چوب پلاست و فلاور باکس ترمووود در انواع فضاهای داخلی و خارجی گسترش فراوانی یافته است.

مزایای فلاور باکس چوبی

  • به دلیل تنوع در ابعاد و جنس فلاورباکس ها، امکان استفاده از فلاورباکس ها در نقاط مختلف ساختمان مانند پشت بام، تراس، حیاط، فضای داخلی و … برای کاشت انواع درخت، درختچه، گل و … فراهم می باشد.
  • امکان جابجایی فلاورباکس ها در هر نقطه دلخواه و ایجاد تغییر در چیدمان و دکوراسیون محیط در مقایسه با باغچه های سنتی، مزیت دیگر این گلدان ها به حساب می آید.
  • استفاده از فلاورباکس در ایجاد روف گاردن، از طریق کاشت انواع درخت و درختچه و گل، جزو کاربردهای اساسی فلاورباکس ها محسوب می گردد.

فلاور باکس چوبی چکادبام

فلاورباکس در روش مدولار- پرتابل چکادبام با در نظر گرفتن انواع گونه های گیاهی و حجم آنها و عمق ریشه گیاه و با پیش بینی شرایط رشد مناسب برای گیاه، در ابعاد مختلف مربع و مستطیل و مدول با ابعاد پلنترباکسها و به صورت شاسی دار و یا بدون شاسی ( با توجه به ابعاد) ساخته شده اند.
فلاورباکس های چکاد بام بنابر کاربرد و نوع استفاده به دو تیپ جفت سینی و تک سینی تقسیم بندی میشوند:

فلاورباکس جفت سینی

در فلاورباکس های مخصوص فضای داخلی و خارجی، آب اضافه ناشی از آبیاری گیاه پس از گذشت از لایه های فیلترخاک و زهکشی، باید در سینی دوم جمع آوری و سپس تبخیر گردد شود. به صورت کلی در فضاهایی که امکان خروج آب از فلاورباکس بر روی سطح وجود ندارد همچون فضای آپارتمان، لبه تراس، لابی ساختمان و رستوران ها و یا در پشت بام هایی ( روف گاردن ) که متریال کف بام از جنس سنگ می باشد، باید از فلاور باکس های جفت سینی استفاده گردد

در ادامه بخوانید  رستوران گردان چیست؟ | Rotating restaurant


فلاورباکس چوبی گلدان جفت سینی چکادبام با متریال ورق گالوانیزه و چوب پلاست flowerbox chekadbam
نمونه فلاورباکس جفت سینی چکادبام

فلاورباکس تک سینی

در این تیپ از فلاورباکس آب مازاد ناشی از آبیاری گیاه پس از گذشت از لایه فیلتر و زهکش، از فلاورباکس خارج می شود. برای مثال در فضاهای همچون محوطه و یا در پشت بام ( روف گاردن) هایی که سطح آنها با سنگ ریزه و یا چمن مصنوعی پوشیده شده و یا گاتر در سطح بام پیش بینی شده است، استفاده از این تیپ فلاورباکس امکان پذیر است چرا که آب اضافی روی سطح جاری و از لوله های خروجی و کف شور بام، هدایت می شوند.


فلاورباکس گلدان تک سینی چکادبام با متریال ورق گالوانیزه و چوب پلاست flowerbox chekadbam
نمونه فلاورباکس تک سینی چکادبام

جنس فلاورباکس

تیم بزرگ چکادبام، به تولید انبوه فلاورباکس در کارخانه با 6 خط تولید با بالاترین کیفیت و با استفاده از متریال درجه 1 و با مقاومت بالا نموده است. عمدتاً فلاورباکس چکادبام از جنس ورق گالوانیزه کاشان با رنگ پودری-کوره ای مشابه رنگ ماشین می باشدکه دارای نمای چوب پلاست، ترموود و یا کامپوزیت آلومینیوم می باشد.

قیمت و تنوع فلاورباکس

فلاروباکس ها با توجه به ابعاد و ساختار ( شاسی دار یا بدون شاسی) دارای قیمت های مختلف می باشند. جهت دریافت لیست قیمت فلاورباکس اینجا کلیک کنید.

2.5/5 - (11 امتیاز)
Call Now Button