تهران، جنت اباد جنوبی، انتهای چهار باغ شرقی ،خیابان یاس، کوچه یاس نهم ، پلاک ۱۲
021-44478930 09121306522

هزینه اجرای روف گاردن – قیمت روف گاردن

قیمت روف گاردن – هزینه اجرای روف گاردن

هزینه اجرای روف گاردن به آیتم های متعددی بستگی دارد که از آنها می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

    1. فضای سبز روی بام : فضای سبز روی بام میتواند به صورت گیاهان پوششی و یا ترکیبی از درختان و درختچه باشد، هرچه میزان درختچه و درخت و تراکم و تعداد آنها بیشتر، قاعدتاً هزینه اجرای روف گاردن بالاتر خواهد بود.

      فضای سبز روی پشت بام
    2. آبیاری اتوماتیک روف گاردن : جهت نگهداری گیاهان و آبیاری منظم در فواصل مشخص و با توجه به محدودیتهای نیروی انسانی در مراقبت و باغبانی در پشت بام، آبیاری اتوماتیک و یا آبیاری قطره ای هوشمند جزء ضرورتهای اجرای روف گاردن محسوب می گردد. هزینه اجرای آبیاری اتوماتیک در مقایسه با عملکرد آن بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود.
    3. نورپردازی روف گاردن : از جمله عناصری که در طراحی لاکچری روف گاردن بسیار مؤثر است، نورپردازی می باشد که نسبتاً هزینه بالایی را در بر می گیرد.

نور پردازی روف گاردن

4-زیرسازی روف گاردن: جهت اجرای روف گاردن نیاز به آماده سازی سطح تمام شده بام وجود دارد. در روش پرتابل- مدولار زیرسازی استاندارد بام شامل ایزوگام (در دو جهت مختلف)، یک لایه ملات ماسه – سیمان روی ایزوگام، و یا موزائیک می باشد. پس از اجرای زیرسازی اولیه، به مدت دو شبانه – روز تست آب باید انجام گیرد.


آماده سازی زیر سازی روف گاردن

5-کفسازی روف گاردن : کفسازی در پشت بام به دو صورت کف چوبی و شن و قلوه سنگ تزئینی می باشد. هر چه میزان مسیرهای چوبی در کف بیشتر باشد هزینه اجرای روف گاردن بالاتر و هرچه میزان شن تزئینی افزایش یابد هزینه اجرای روف گاردن کاهش خواهد یافت. چرا که در کفسازی چوبی علاوه بر بالا بودن هزینه متریال اولیه چوب پلاست، هزینه زیرسازی و دستمزد جزء هزینه های اضافه می باشد. اما شن تزئینی نیاز به زیرسازی و نصب نداشته و قاعدتاً در کم کردن هزینه اجرای روف گاردن بسیار مؤثر است.

در ادامه بخوانید  نورپردازی روف گاردن | فضای سبز پشت بام

نمونه کف سازی روف گاردن ترکیب دک چوبی چوب پلاست و شن تزئینی سفید

6-تجهیزات جانبی روف پشت بام : از جمله آیتم های تأثیرگذار بر هزینه اجرای روف گاردن، تجهیزاتی همچون آلاچیق ، آتریوم، مبلمان، آبنما، فضاهایی همچون آشپزخانه و … می باشد. آلاچیق ها با توجه به طرح، متراژ و تعداد تأثیر بسزایی در هزینه اجرای روف گاردن ایفا میکند.


نمونه تجهیزات جانبی روف گاردن آتریوم آلاچیق شیشه ای

با توجه به مطالب ذکر شده، هزینه اجرای روف گاردن طیف وسیعی از متر مربعی 250،000 تومان تا 1،200،000 تومان را شامل می گردد. جهت برآورد هزینه و آشنایی بیشتر با هزینه های نمونه های اجرایی روف گاردن اینجا کلیک کنید.

4.3/5 - (15 امتیاز)
Call Now Button